• Fenix LR40R


  • Výrobca:Fenix
  • Kód produktu: Fenix LR40R


  Dostupnosť: Skladom
  • 268,80€

  • Bez DPH: 224,00€

  Výkonné nabíjateľné svietidlo Fenix LR40R prináša extrémny svetelný tok 12000 lúmenov (ANSI) a dosahom svetla 773 metrov. Svoj výkon dosahuje pomocou jednej výkonnej LED Cree XP-L HI a osemnástich LED Cree XP-G3, ktoré sú napájané z interného vysoko prúdového Li-ion akumulátora s kapacitou 43,2 Wh. Akumulátor sa dobíja priamo vo svietidle cez moderný USB-C konektor. Svietidlo ponúka ovládanie pomocou dvoch tlačidiel, ktorými sa samostatne ovláda široký (11000 lúmenov) a diaľkový (1000 lúmenov) kužel svetla, pričom oba reflektory je možné aktivovať aj narazNavyše je k dispozícii aj stroboskop a režim SOS pre núdzové situácie. Svietidlo je naviac vybavené indikačnými LED, ktoré ukazujú stav nabitia akumulátora. Svietidlo je tiež možné núdzovo použiť aj ako powerbanku a nabíjať z nej ďalšie USB zariadenia. Aj napriek obrovskému výkonu si svietidlo uchováva prekvapivo kompaktné rozmery, dĺžka je len 15,4 centimetra a hmotnosť je 698 gramov vrátane akumulátora. Toto vyhľadávacie svietidlo je vhodné napríklad pre stráženie veľkých areálov, služobné použitie či prieskumné a záchranné operácie a pre všetkých nadšencov do svietidiel. Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazu vzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.


  Parametre svietidla Fenix LR40R:

  • Svetelným zdrojom je jedna výkonná LED Cree XP-L HI a osemnásť LED Cree XP-G3 so životnosťou 50000 hodín.
  • Dosah svetla: 778 metrov
  • Celkom 11 režimov svietenia:
    - diaľkový kužeľ: 1000 lúmenov (7 hodín) -> 350 lúmenov (22,5 hodiny) -> 150 lúmenov (44,5 hodiny) -> 50 lúmenov (92,25 hodín).
    - široký kužeľ: 11000 lúmenov (0,75 hodiny) -> 6000 lúmenov (2 hodiny) -> 3000 lúmenov (2,83 hodiny) -> 1000 lúmenov (7,25 hodiny) -> 350 lúmenov (22,75 hodiny) - > Stroboskop (3000 lúmenov) -> SOS (350 lúmenov).
  • Na napájanie používa vysokoprúdový Li-ion akumulátor ARB-L37-12000 s kapacitou 12000 mAh / 3,6 V (43,2 Wh). V núdzi ho možno nahradiť aj 1-4 samostatnými 18650 akumulátormi, ale s nimi nebudú dostupné najvyššie režimy.
  • Nabíjanie cez USB-C s podporou rychlonabíjacích protokolov QC3.0 a QC2.0. Doba nabíjania 3,3 - 12 hodín podľa použitého zdroja.
  • Digitálne regulované pre konštantný jas a s ochranou proti prehriatiu.
  • Stredový diaľkový reflektor ponúka dosvit až 640 metrov (101960 cd), široké reflektory dosvietia až na 410 metrov (41867 cd). Pri aktivácii všetkých reflektorov je kombinovaný dosvit až 773 metrov.
  • Elektronika je vybavená ochrannou funkciou proti príliš hlbokému vybitiu akumulátorov, pri poklese napätia pod určitú hranicu automaticky prepne do nižšieho režimu výkonu.
  • Svietidlo má pamäť a možno ho zapnúť v poslednom nastavenom režime (neplatí pre zábleskové režimy).
  • Indikácia stavu nabitia akumulátora.
  • Rozmery 15,4 cm (dĺžka) x 5,1 cm (priemer tela) x 8 cm (priemer reflektora).
  • Váha 698 gramov (vrátane akumulátora), 500 gramov bez akumulátora.
  • Vyrobené z leteckého tvrdeného hliníka, reflektor je doplnený o ráfik z nerezovej ocele.
  • Odolný ťažko poškrábatelný povrch - Type III hard anodized.
  • Nárazuvzdorné pádom z výšky 1 meter.
  • Vodotesné a prachotesné podľa štandardu IP68 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre po dobu 30 minút).
  • Tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s antireflexným povrchom.
  • Lichobežníkové závity so zvýšenou odolnosťou voči opotrebovaniu.
  • Schopná samostatne stáť na plochom mieste a slúžiť ako sviečka.
  • Výrazné vrúbkovanie po celom povrchu svietidla pre lepšie držanie.
  • Súčasťou balenia je akumulátor ARB-L37-12000, nabíjací kábel USB-C, puzdro na opasok, pútko a náhradné o-krúžky.


  Použitie

  Z výroby môže byť na akumulátore izolačná krytka. Pred prvým použitím ju odstráňte.

  Ovládanie - podržaním pravého tlačidla po dobu cca pol sekundy sa zapne diaľkový kužeľ svetla, podržaním ľavého tlačidla sa aktivuje široký kužeľ, oba kužele môžu svietiť aj zároveň. Krátkymi stlačeniami jednotlivých tlačidiel sa cyklicky prepínajú výkonové režimy príslušných reflektorov. Stroboskop sa zapne podržaním ľavého tlačidla po dobu aspoň 1,2 sekundy (aj pri vypnutom svietidle), ďalším krátkym stlačením sa prepne na SOS a následným stlačením sa vrátite do stáleho svietenia. Pol sekundovým podržaním jedného z tlačidiel sa vypne príslušný kužeľ. Podržaním pravého tlačidla po dobu 1,2 sekundy sa vypnú oba kužele.

  Ovládacie tlačidlá je možné uzamknúť, aby nedošlo k samovoľnému zapnutiu napr. pri prevoze v batožine - vo vypnutom stave stlačte obe tlačidlá a držte ich min 3 sekundy, potom svietidlo zabliká, čím indikuje uzamknutie. Pre odomknutie je potrebné opäť obe tlačidlá podržať po dobu troch sekúnd. Nechcenému zapnutie možno zabrániť aj povolením tela svietidla.

  Nabíjanie - odklopte gumovú krytku nabíjacieho konektora a zapojte kábel do USB-C konektora vo svietidle. Indikačné LED budú blikať zľava doprava a ukazovať stav nabíjania. Počas nabíjania je možné zapnúť len diaľkový kužeľ v režimoch 50 a 150 lúmenov. Po dokončení nabíjania konektor dôkladne utesnite pomocou gumovej krytky. Na nabíjanie je možné použiť bežné USB adaptéry a powerbanky aj adpatér pre rýchle nabíjanie s protokolom QC3.0 a QC 2.0, ktoré budú automaticky detekované. Doba nabíjania sa pohybuje od 3,3 do 12 hodín podľa sily zdroja.

  Nabíjanie externých USB zariadení (funkcia powebanky) - odklopte gumovú krytku USB konektora a vhodným USB káblom pripojte zariadenie, ktoré chcete nabíjať. Pre aktivovanie funkcie powerbanky treba krátko stlačiť jedno z ovládacích tlačidiel. Po začatí nabíjania začnú indikačné LED blikať sprava doľava a ukazovať stav batérie. Maximálny vybíjací prúd sú 2A. Po skončení nabíjania nezabudnite riadne utesniť USB konektor gumovou krytkou.

  Indikácia stavu nabitia batérií - po krátkom stlačení ľubovoľného tlačidla sa na 8 sekúnd rozsvietia indikačné LED a ukážu stav nabitia batérie (svietidlo musí byť vypnuté). Štyri rozsvietené LED znamenajú, že batéria je nabitá na viac ako 80%, tri rozsvietené 60-80%, dve 40-60%, jedna 20-40% a jedna blikajúca značí, že batéria je nabitá na menej než 20%. Indikácia je funkčná iba s originálnym akumulátorom.

  Inteligentná ochrana proti prehriatiu - po prekročení teploty 65°C svietidlo automaticky postupne zníži výkon v malých krokoch, po ochladení sa výkon opäť zvýši. Prevádzka na najvyššie režimy (12000 a 11000 lúmenov) je časovo obmedzená na 2 minúty, potom svietidlo zníži výkon na 6000 až 1000 lúmenov podľa aktuálnej teploty, prevádzka na režim 6000 lúmenov je časovo obmedzená na 5 minút, potom sa výkon zníži na 4000 až 1500 lúmenov podľa aktuálnej teploty.


  Upozornenie

  • Nerozoberajte sami zapečatené časti svietidla, poruší sa tým záruka.
  • Ak sa ochranné gumové krúžky po dlhšej dobe používania javia ako poškodené, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Dodržiavaním týchto pravidiel bude svietidlo správne chránené proti vode.
  • Ak svietidlo bliká, neprepína na vyššie režimy výkonu alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledujúcich dôvodov:
     - akumulátor je vybitý, nabite ho.
     - kontakty vo vnútri svietidla sú znečistené – očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.
     - telo je uvoľnené, dotiahnite ho.


  Záruka päť rokov na svietidlo, dva roky na akumulátor.

  Napísať recenziu

  Poznámka: HTML nie je preložené!
                 
  Google reCAPTCHA